Reklam

Seçer'in borçlanma talebi yine reddedildi

14 Temmuz 2021 - 10:11
Güncelleme: 14 Temmuz 2021 - 10:16
TAKİP ETTAKİP ET
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 265 milyon liralık borçlanma talebi, Cumhur İttifakı’na mensup Meclis üyelerinin oylarıyla bir kez daha reddedildi.

Başkan Seçer, bu duruma üzüldüğünü belirterek, “Belediyeme mal ve hizmet satan esnafın da üzülmesi lazım. Çok daha seri ödemeler yapma imkanımız vardı ama belki biraz sıkışacağız. Biraz onların affına sığınacağız. Onlar biraz bizden anlayışla paralarını biraz gecikerek alacaklar ama bu tekeri, bu çarkı döndüreceğiz. Mersin halkı merak etmesin” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına aralıksız devam edeceğini vurgulayan Seçer, “Her şeye rağmen Anamur’daki iskele yolunu da yapacağız. Gülnar’daki, Mut’taki grup yollarının asfaltlamasını da yapacağız. Bozyazı’yı, Aydıncık’ı, Silifke’yi, Erdemli’yi, Çamlıyayla’yı da her anlamda ihya etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız” dedi.  

Başkan Seçer, borçlanmayı bütçe denkliği için istediğini hatırlatarak, Meclis üyelerine, “Be gözünü sevdiğim. Bu ay verme, geçen ay verme, Ağustos’ta verme; sen bana vereceksin Eylül, Ekim’de ise siyaseten bunu yapma. Ne beni kandırın, ne halkı kandırın” sözleriyle seslendi. Öte yandan, Meclis gündemine gelen Alevi Kültür Dernekleri Mezitli Şubesi’ne 1 milyon liralık maddi yardım teklifi ise Meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.