Reklam

Başkan Seçer Ata'nın mirasına sahip çıktı

02 Temmuz 2021 - 16:09
Güncelleme: 03 Temmuz 2021 - 13:28
TAKİP ETTAKİP ET
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıktı ve Türkiye’de tarım kredi kooperatifçiliğinin ilk örneği olan Gazi Çiftliği’nin açılışını gerçekleştirdi.

İlk ortağı Mustafa Kemal Atatürk olan kooperatifin bulunduğu Gazi Çiftliği, kadın ve çocukların sosyal yaşam ve üretime daha fazla katılması için çalışmalar yürütecek. Başkan Seçer öncülüğünde gerçekleştirilen açılış töreninde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İzmir Köy Kooperatifi Birlik Başkanı Neptün Soyer de yer aldı.

Göreve geldikleri günden bu yana kadınların kooperatifleşmesi için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Seçer,  “Diyoruz ki; ‘bir araya gelin, gücünüzü, aklınızı, zekânızı, emeğinizi, alın terinizi birleştirin ki büyüsün, dağ olsun” dedi. Kadınların kendi ayakları üzerinde durması için destek olacaklarını ifade eden Seçer, “Bu insanlar çalışmak istiyor, üretmek istiyor, ayaklarının üzerinde durmak istiyor, kimseye muhtaç olmak istemiyor. Biz onlara bu yolda destek olacağız, katkı sunacağız, yarenlik yapacağız, yar olacağız, arkadaş olacağız” diye konuştu.

Mersinden Kadın Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Meral Seçer, “Atamızın bizlere bıraktığı mirası yaşamak, yaşatmak, anlatmak ve gelecek nesillere aktarmak için kooperatif olarak tüm gücümüzle, hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Açılışta ayrıca, Meral Seçer ve üretici Hatice Okur Dönün arasında ‘Mersinden Kadın Kooperatifi Atayurt Gazi Çiftliği Zakkum Fidanı Alım Garanti Sözleşmesi’ imzalandı.