• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Seçer’den üreticilere tam destek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla bir proje daha hayata geçirildi.

Seçer’den üreticilere tam destek

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla, ‘Üreticimize Hep Destek, Tam Destek’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında alternatif tarım ürünlerinden olan avokado fidanı dağıtıldı.

Dağıtım öncesi üreticilere Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde görevli Dr. Güçer Kara tarafından avokado yetiştiriciliği hakkında seminer verildi. Seminere ve avokado dağıtımına Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, Anamur Koordinasyon Müdürü Mehmet Ünal Erdal, CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Meclis Üyeleri Ali Kubilay Erdal, Erdal Karan, Mustafa Umut Yılmaz ve mahalle muhtarları katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Koordinatörü Erdal Karan, “Anamur ve Bozyazı’da tropikal bir meyve olan muzun yanında ekolojik olarak avokado yetiştiriciliğinin de yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu proje kapsamında Akdeniz iklimine uygun bir bitki olan avokadonun hem üretiminin artırılması hem de üreticiye yüksek gelir getirmesi planlanmaktadır” dedi.

Dağıtımdan sonra kentin genel sorunları hakkında görüşüldü.

  • 1