• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Öğrenciler bakkalın veresiye defterini satın aldı

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu öğrencileri "Bir Okul Bir Ekol" projesi kapsamında "yardımlaşma" temasını seçerek projenin ikinci adımı Çarıklar mahallesi bakkalı oldu.

Öğrenciler bakkalın veresiye defterini satın aldı

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu öğrencileri "Bir Okul Bir Ekol" projesi kapsamında "yardımlaşma" temasını seçerek projenin ilk adımını Emirşah Mahallesi bakkalında gerçekleştirmişti. Bu ay Çarıklar Mahallesi’ndeki bakkalın veresiye defterini alarak borcu olanların borçlarını ödediler.

Proje hakkında konuşan Okul müdürü Hasan Asa, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Bir Okul Bir Ekol" projesi kapsamında "yardımlaşma" temasını seçerek projemizin ikinci adımını Çarıklar mahallesindeki bakkalla devam ediyoruz. İlk adımını Emirşah Mahallesi’nde başlayan öğrencilerimiz Bu ay Çarıklar Mahallesi'ni seçerek projemize devam ediyoruz. İhtiyacı olan kişilerin mahalle bakkalındaki borçlarını ödeyerek atalarımızdan kalan "Zimem Defteri " geleneğini Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu olarak kendi çapımızda uygulamaya çalışıyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerime, öğrencilerime ve öğrenci velilerime teşekkür ederim” dedi.

Mahalle Bakkal sahibi örnek bir projeyi gerçekleştiren öğrencileri kutlayarak, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

  • 1