• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Müjdeyi Taş verdi!

AK Parti Bozyazı İlçe Başkanı Seçkin Taş, Bozyazılılara doğal gaz müjdesini verdi. Taş, proje için kısa zamanda ihaleye çıkılacağını söyledi.

Müjdeyi Taş verdi!

Başkan Seçkin Taş açıklamasıda şunları kaydetti:

“Ankara ziyaretlerimizde Belediye Başkanımız Mustafa Çetinkaya ve Kaymakamımız Arif Yalçın ile ilettiğimiz Bozyazı’mızın doğal gaz talebi neticesinde, Başta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Bakanımız Lütfi Elvan olmak üzere kıymetli Milletvekillerimiz Zeynep Gül Yılmaz’a, Ali Cumhur Taşkın’a ve Hacı Özkan’ın büyük gayret ve samimiyetle destekleri neticesinde, BOTAŞ ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın değerlendirme ve oluru ile Bozyazı ilçemizin doğalgaz hattı projesi ve zemin etüdü çalışması için ihaleye çıkılmasına onay verilmiştir.

En kısa zamanda projesi çizilmek üzere ihaleyi alacak firma tarafından çalışmalar başlayacaktır. Bu kazanım Bozyazı’mız için çok kıymetli olup, 20 bin nüfus üzeri bu yatırıma olur alan ilk 3 ilçe içerisinde olmanın haklı gururunu bize yaşatan bakanımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.

Yaklaşık bugünkü dolar kuru itibari ile 12.000.000 (on iki milyon) TL değerindeki yatırımın en kısa sürede, Bozyazı İlçemize kazandırılması noktasında kıymetli bakanımız ve milletvekillerimizin gayretleri ile bu yatırımın hizmete girmesini inşallah temin edeceğiz. Yardım ve desteklerinden samimiyetle mücadelelerinden dolayı Bakanımız TBMM Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Lütfi Elvan’a, Milletvekillerimiz Zeynep Gül Yılmaz’a, Ali Cumhur Taşkın’a, Hacı Özkan’a, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’e, Olcay Klavuz’a ve AK Parti Mersin İl Başkanım Cesim Ercik’e, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ve yetkililerine, BOTAŞ’a ve Cumhur İttifakı’nın çok kıymetli paydaşlarına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

  • 1