adscode
adscode

Muhtar Aytugan’dan hizmet teşekkürü

Çeltikçi Mahallesi Muhtarı Mustafa Aytugan, mahallesine yapılan devlet yatırımlarından dolayı teşekkür etti.

Muhtar Aytugan’dan hizmet teşekkürü

Çeltikçi Mahallesi Muhtarı Mustafa Aytugan, mahallesine yapılan devlet yatırımlarından mahalle halkının çok memnun olduğunu söyledi.

Muhtar Aytugan teşekkür ederek, yatırımlara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Çeltikçi Mahalle halkımın çok değerli ve kıymetli takdirleriyle göreve geldiğimiz günden itibaren mücadelemiz, halkımızın rahat yaşanabilen bir yerleşim yeri oluşturmak ve üretimin kaliteli, bol ve bereketli olması, ülkemizin ekonomisine katkı yapması için gerekli altyapı çalışmalarımızın yerinde ve en hızlı şekilde yapılmasını talep ve takip etmek oldu.

Üretimlerimizin her mevsim yağmur sularının baskısı altında kalmaması, zarara uğramaması, sağlıklı ve bol kazançlı olması için derelerimizin ıslah çalışmalarının biran önce yapılması konusunda gerekli mücadelemizi göstererek Çeltikçi Deremizin ve Dragon Çayımızın ıslah çalışması DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından Ocak 2018’de ihalesi yapılmış, Nisan 2018’de ilgili firma çalışmaya başlamış ve 590 günlük bir çalışma süresi sonucunda ıslah çalışmasının bitmiş olması gerekiyordu. Merkezi hükümetimizin ekonomik tasarruf uygulama programı nedeniyle bugüne kadar ıslah çalışması gerçekleştirilememiştir.

AK Parti İlçe Başkanım Feyzullah Yılmaz, Mersin Milletvekilimizin ve Anamur Belediye Başkanım Hidayet Kılınç'ın Ankara’da sürekli temas ve talepleri sonucunda, Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’ın talimatlarıyla ıslah çalışmasının başlatılması için projeye 3 milyon TL kaynak aktarılmıştır. Emeği geçenlere şahsım ve halkım adına çok teşekkür ederim. Hepsinden Allah razı olsun.

Tabi ki bu ıslah projenin bu kaynakla bitmeyeceğini kesin; ıslah projenin biran önce bitmesi için yeterli kaynağın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’dan halkımız adına arz ve talep ederim.

  • 1