• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Kılınç’ın 19 Mayıs ve Kadir Gecesi mesajı

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kılınç’ın 19 Mayıs ve Kadir Gecesi mesajı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, yayınladığı bir mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi’ni kutladı.

Kılınç, mesajında “Maneviyatın ve arınmanın ayı olan mübarek Ramazan Ayını geride bırakmak üzereyiz. Bu Mübarek ayın en önemli gecesi olan Kadir Gecesi’nde geride bıraktığımız yaşantının bir muhasebesini yapacak, iyiliği ve güzel ahlakı emreden yüce dinimiz İslam’ın tüm insanlığa getirdiği kurallar çerçevesinde geleceğimizi planlayacağız. Kadir Gecesi’nin bu yıl bizim için manevi olduğu kadar milli duygularımıza da hitap eden bir yanı var. Bugün, 101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Samsun’dan başlatılan kurtuluş mücadelesinin de yıl dönümü.

Ben bu mübarek gecenin Türk-İslam coğrafyasına ve tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, minnet ve hasretle anıyor,

Aziz Milletimizin hem Kadir Gecesi’ni hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Genlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

 

  • 1