• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Erdal bir makale yayınladı

Anamur Hayvanları Koruma Derneği Üyesi Veteriner Hekim Ali Kubilay Erdal, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir makale yayınladı.

Erdal bir makale yayınladı

Anamur Hayvanları Koruma Derneği Üyesi Veteriner Hekim Ali Kubilay Erdal, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla kaleme aldığı "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü (ymüş)!!!” başlıklı bir makaleye yer verdi.

Erdal’ın makalesi aynen şöyle:

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü (ymüş)!!!

Sizce sadece yılda bir gün sosyal medyadan hayvanları koruma mesajlarının atıldığı günümü yaşıyoruz yoksa yılın her gününde hayvanları korumanın hayatımıza tam anlamıyla yerleştiği; onların yaşam haklarına saygı duyduğumuz bir günümü yaşıyoruz?

Sizlerde taktir edersiniz ki hemen hemen her gün hayvana şiddet, zulüm, tecavüz haberlerini bir yerlerden alıyor ve irkiliyoruz.

Oysaki Yüce Yaradan ‘Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar’ dediği sessiz kullara, canlara bu zulüm bu şiddet niye, neden onların yaşam hakları yaşam alanları ellerinden alınıyor neden vahşice zulümlere maruz kalıyorlar?

İnsanoğlu bu kadar mı zalim bu kadar mı acımasız?

MAALESEF ÖYLE OLDUK!

Buradan kanun yapıcılara seslenmek istiyorum!!!

İnsanoğlu bu kadar acımasız hale gelmişken bari sizler çıkaracağınız kanunla hayvanlara şiddet uygulayanları ciddi yaptırım ve cezalarla cezalandırıp, belki o zaman insanoğlunun hırsını birazda olsun baskılamasını sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Tekmen Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden de bu anlamlı günde bahsetmek istiyorum. Burası gerek coğrafi konumu gerekse hizmet bakım ve hijyen yönünden Türkiye’nin en iyi bakım ve rehabilitasyon merkezlerinden birisi. Çalışanları, Veteriner Hekimleri ile gece gündüz demeden yaralı hasta sokak hayvanlarının tedavisi için ellerinden geleni yapıyorlar. Sizlerde böyle hasta yaralı sokak hayvanları ile karşılaşır iseniz lütfen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu alo 185 hattını arayarak bu hasta canların rehabilitasyon merkezine gelmesini sağlayınız. Yada imkanınız var ise kliniğime getirip ücretsiz şekilde tedavisini yaptırınız.

Böyle bir rehabilitasyon merkezinin hizmet devamlılığını sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Her canlının yaşam hakkına saygı duyulan bir dünya dileği ile...

Sevgiyle kalın!!!

  • 1