• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Başkan Kılınç’tan asfalt müjdesi!

Anamur Belediyesi araç filosuna yeni eklediği taş kırma makinesini Kızılaliler’de açılması planlanan taş ocağına taşıma işlemini gerçekleştirdi.

Başkan Kılınç’tan asfalt müjdesi!

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından iş makineleri ile gerçekleştirilen taşıma işlemini yerinde inceleyen Hidayet Kılınç, Anamur Belediyesi’nin asfalt dökümünü kendi makineleri ve kendi öz kaynakları ile gerçekleştirmek istediğini belirterek, taş ocağında kullanılmak üzere bir adet taş kırma makinesi ile Makine İkmal Müdürlüğü Parkı’nda bir asfalt şantiyesi kurulumu gerçekleştirdiğini ifade etti.

Taş ocağını biran önce faaliyete geçirmek istediklerini belirten Başkan Kılınç, “1 yıl önce göreve geldiğimizde kendi imkanlarımız ile asfalt dökümü gerçekleştirmenin maliyeti yarı yarıya düşürdüğünü tespit ettik. Bu amaçla yaklaşık 3 ay evvel satın alarak ilçemize getirdiğimiz taş kırma makinemizi taş ocağımızın olduğu bölgeye intikal ettirdik. Makinemizin kurulumunu birkaç gün içerisinde gerçekleştirerek biran önce mıcır malzemesi üretimine ve akabinde asfalt dökümüne başlamayı planlıyoruz. Planlamalarımıza göre 15 gün içerisinde asfalt dökümüne başlayabileceğimizi ön görüyoruz. Bu yıl ilk etapta 100 kilometre asfalt dökeceğiz. 5 yılın sonunda da söz verdiğimiz gibi sera yolları dahil Anamur’da asfaltsız yol bırakmayacağız inşallah” dedi.

  • 1