• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Başkan Kılınç: Tropikal meyve üretimi yapacağız

Anamur’da, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatı ile belediyeye ait araziler üzerinde tropikal bir meyve çeşidi olan avokado yetiştiriciliği yapılacak.

Başkan Kılınç:  Tropikal meyve üretimi yapacağız

İlk olarak Ören’de Anamur Belediyesi’ne ait 3 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen çalışmalarla 100 adet avokado ağacı ekimi yapıldı.

Yerel basın temsilcileri ile birlikte dikim yapılan bölgeyi ziyaret eden Başkan Kılınç, burada avokado dikimi yaparak basın mensuplarına çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kendisinin de bir üretici olduğunu belirten Başkan Kılınç, “Göreve geldiğimizde öncelik verdiğimiz konulardan birisi de Anamur’u yeşillendirmekti. Şu ana kadar 10 binin üzerinde ağacı toprakla buluşturduk. Yeryüzünün en bereketli topraklarına sahip Anamur’da atıl vaziyette bulunan belediye arazilerinde bugünden itibaren tarımsal üretim gerçekleştireceğiz. Piyasa değeri yüksek, ithal edilen tarım ürünleri arasında bulunan avokadoyu bu bölgede yetiştirerek hem ülke ekonomisine katkıda bulunacağız hem de buradan elde edeceğimiz gelirle Anamurlu üniversite öğrencilerimize maddi destek sağlayacağız” diye konuştu.

  • 1