adscode
adscode

Başkan Kılınç, muhtarlara yemek verdi

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, muhtarlar ile gerçekleştirdiği toplantının ardından yemek verdi.

Başkan Kılınç, muhtarlara yemek verdi

Başkan Kılınç, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle muhtarlar ile 82 Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi. Muhtarlara hitap eden Başkan Kılınç, toplantının ardından muhtarlara yemek verdi.

Yemek öncesi konuşma yapan Başkan Kılınç, şunları söyledi:

“Anamur Belediye Başkanlığı görevinde 18. ayı tamamlamak üzereyiz. Geçtiğimiz 18 aylık süre içerisinde, borçlarını yeniden yapılandırarak icra sarmalından kurtulan, makine parkını güçlendiren, personel eksiğini tamamlayan, günü kurtarmayı değil, Anamur’un 50 yıllık problemlerini çözmeyi hedefleyen kalıcı, akılcı ve ekonomik projeler üreten bir hizmet kervanı oluşturduk. Anamur Belediyesi’ni traktörü bile kiralayan bir belediyeden, kepçe, ekskavatör, kamyon, silindir alan bir belediyeye dönüştürdük. Asfalt şantiyesi kuran, taş ocağı açan, kendi ihtiyacını kendisi karşılayan ve yüzde 50 tasarruf sağlayarak planladığı hizmeti 2 katına çıkartan bir Belediye haline getirdik.

Geçmiş yıllarda belediye araçlarının belki de hiç uğramadığı uzak mahallelerimizde günlerce iş makinelerimizi çalıştırarak yeni yollar açtık, alt yapı çalışmaları yaptık. Kendi mıcırını ve kendi asfaltını üreten Anamur Belediyesi, bugün 34 yeni aracı ve iş makineleri ile 100 kilometrenin üzerinde asfalt dökümü gerçekleştirerek birinci yıl için hedeflerimizin üzerine çıktık.

Hangi mahallemizde hizmete başlamışsak, büz döşenmesi, kanalet yapılması, istinat duvarı örülmesi, mazgal, su gideri vb. gibi zemin hazırlıklarını titizlikle yaparak 15-20 yıl boyunca bozulmadan hizmet verecek olan asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Abartmadan söylüyorum, zemin hazırlığı ve asfaltlama çalışmaları yaptığımız tüm cadde ve sokaklarda vatandaşlarımızın kapı eşiklerine kadar asfalt döktük, asfalt olmuyorsa parke döşedik, oda uygun değilse beton döktük. Zira biz bu göreve 66 bin Anamurlu’yu memnun etmek, her bir vatandaşımıza tek tek hizmet etmek üzere talip olduk. Çok şükür bugün bunu gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız ile İller Bankası Genel Müdürlüğü’ne giderek Anamur’un su problemini ortadan kaldırmak için bir girişimde bulunduk. Önümüzdeki günlerde yine beraber Ankara’ya giderek içme suyu projesinin 2021 yılında ihale edilmesi için girişimlerde bulunacağız.” dedi.

Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan, mahallesinde ya da köyünde devletin bütün kurumlarını tek başına temsil ederek vatandaşlarını devletle buluşturan, 56 mahallemizde yaşayan 66.000 Anamurlu hemşerimizi, hastalıkta ve sağlıkta, kederde, tasada ve kıvançta, cenazesinde ve düğününde gece gündüz asla yalnız bırakmayan değerli muhtarlarımızın gününü kutluyor, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, programımıza katılarak bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

 

 

  • 1