• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Başkan Gümüş “Üreticinin Emeği Üzerinden Oyun Oynatmayız”

Anamur Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Üreticinin emeği üzerinden oynanan oyunları meclise taşıdıklarını söyledi.

Başkan Gümüş “Üreticinin Emeği Üzerinden Oyun Oynatmayız”

Başkan Gümüş, konuyla ilgili şunları kaydetti:

“ Son günlerde Dünya gündemini meşgul eden ve Çin'den tüm Dünyaya yayılan Corona Virüsü nedeni ile İran ve Irak ülkelerine yapılacak olan her türlü giriş ve çıkış durdurulmuştur.

Ekvator'dan İran ve Irak'a gitmek üzere yola çıkan yaklaşık olarak 15 bin ton muz yüklü gemilerin transit geçiş için kullandıkları Mersin limanında bekletilen muz gemilerinin ve gümrük kapılarında muz yüklü tırların Ülkemiz iç pazarına girmesinden dolayı Ziraat odamız ve çiftçilerimizin büyük endişe yaşadıklarını ilk günden bu yana TZOB Genel Başkanlığımızla, ilgili Bakanlıklarımızla ve bölge Millet Vekillerimizle Odamız başkanlığının endişeleri dile getirilmiş olup bu gün ise istişarelerimiz sonucu  sayın bölge Millet Vekilimiz Baki Şimşek  konuyu meclis gündemine  taşımıştır. Ayrıca  Mersin gümrüğündeki aşırı yığılmadan  dolayı sayın Millet Vekillerimizden kontrol ve denetimlerin arttırılmasını istedik. Konu hem ilgili Bakanlıkların ve Mersin Valiliğimizin bilgilendirileceğini dile getirdiler.

İlk günden bu güne kadar İran ve Irak’a transit geçiş için Mersin limanımızda ve gümrüklerde bekleyen tırlardan henüz iç piyasaya bir kilo bile muz aktarılmamış ve satılmamıştır. 

Ancak bir takım insan müsveddeleri algı yaratmaya çalışmaktadırlar. Bu tip insan müsveddeleri  depremde algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışırlar, Terörden algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışırlar. bu gün ise kapıların kapanmasından dolayı benzer bir senaryo ile algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışanları çok net izliyoruz. Algı yaratarak menfaat sağlamaya çalışanları ne Allah affeder nede yüce Türk Milletimiz affeder.

Konuyla ilgili başta sayın Bakanımız Lütfi Elvana ilgili Bakanlıklarımıza TZOB Genel Başkanımız sayın Şemsi Bayraktar'a Bölge Millet vekillerimize  ve konuyu Meclis gündemine taşıyan Millet vekilimiz  sayın Baki Şimşek'e Anamur-Bozyazı Ziraat Odamız adına ve tüm Üreticilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

  • 1