• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Anamur’da zimem geleneği yaşatılıyor

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu öğrencileri “Bir Okul Bir Ekol” projesi kapsamında “yardımlaşma” temasını seçerek projenin üçüncü adımı Güngören mahallesi bakkalı oldu.

Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu öğrencileri “Bir Okul Bir Ekol” projesi kapsamında “yardımlaşma” temasını seçerek projenin ilk adımını Emirşah Mahallesi bakkalı, ikinci adımını da Çarıklar Mahallesi bakkalında gerçekleştirmişti. Bu ay ise Güngören Mahallesi’ndeki bakkalın veresiye defterini alarak borcu olanların borçlarını ödediler.

Proje hakkında konuşan okul müdürü Hasan Asa, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mersin Kızılay Şube Başkanlığı tarafından başlatılan “Bir Okul Bir Ekol” projesi kapsamında “yardımlaşma” temasını seçerek projemizin üçüncü adımını Güngören mahallesindeki bakkalla devam ettik. Ocak ayında Emirşah Mahallesi’nde başlayan öğrencilerimiz Şubat ayında Çarıklar Mahallesi ve Mart ayında ise Güngören Mahallesi’ni seçerek projemize devam ediyoruz. İhtiyacı olan kişilerin mahalle bakkalındaki borçlarını ödeyerek atalarımızdan kalan “Zimem Defteri” geleneğini Ortaköy Hidayet Sinanoğlu Okulu olarak kendi çapımızda uygulamaya çalışıyoruz. Projemize 430 öğrenci, 370 öğrenci velisi ve 47 okul personelimizin tamamı katkıda bulundu. Emeği geçen tüm öğretmenlerime, öğrencilerime ve öğrenci velilerime teşekkür ederim” dedi.

Mahalle Bakkal sahibi örnek bir projeyi gerçekleştiren öğrencileri kutlayarak, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

  • 1