• BIST 100 -2,03% 93.319
  • Dolar 0,15 5,90
  • Euro 0,62 6,52
  • Altın 0,09 280,42

Anamur’da Sokaklar Dezenfekte Edildi

Anamur Belediyesi ilçe genelinde cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını artırdı.

Anamur’da Sokaklar Dezenfekte Edildi

Anamur Belediyesi korona virüsüne karşı tedbir almak için halkın ortak kullanım alanlarında ve resmi kurumlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler ilçe genelinde çocuk oyun alanları, dükkan önleri, cadde ve sokakları özel temizlik maddesiyle yıkarken, bakteri üremesinin önüne geçebilmek için kaldırım kenarları ve çöp konteynerlerini dezenfekte etti. Sokaklarda ve kurumlarda yürütülen dezenfekten çalışmalarından memnuniyet duyan vatandaşlar ise ekiplere ve Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür ettiler.

 ilçe genelinde çalışmaların sürekli hale geleceğini vurgulayan Başkan Kılınç ise sosyal medyada başlatılan evde kal Hashtagine duyarsız kalmadı.   Başkan Kılınç “Hep Birlikte Önce Sağlık Diyelim

Tokalaşmayalım, Sarılmayalım, Ellerinizi sık sık yıkayalım, Tuzlu su ile gargara yapalım,Havlu yerine peçete kullanalım, Sıvı tüketelim, Toplu alanlara gitmeyelim, Evde kalmaya özen gösterelim, Sosyal mesafeyi koruyalım, Selam, Sevgi ve Sağlıkla, evinde kal Anamur” şeklinde paylaşım yaptı.

  • 1