adscode
adscode

Anamur rahat bir nefes aldı

AK Parti İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, emekliye, çalışana, işsize, işletmelere karşı yapılan destekleri tek tek açıkladı.

Anamur rahat bir nefes aldı

Başkan Yılmaz kovid-19 salgını sonrası alınan tedbir ve yapılan destekler ile birçok farklı sektör ve vatandaşın rahat bir nefes aldığını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ramazan ayımız hayırlara vesile olsun, yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri rabbim kabul eylesin, karşı karşıya kaldığımız koronavirüsden dolayı millet olarak, dünya olarak toplumsal maddi ve manevi bütün sıkıntılarımızı bertaraf etsin. AK Parti Teşkilatları olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın talimatlarıyla, virüs sıkıntısı yaşanmaya başlandığı andan itibaren il, ilçe ve belde teşkilatlarımızla beraber kapılarımızı kapatmadan, karşı karşıya kalınan sıkıntıların çözümü temini adına hizmet etmeye devam ediyoruz.

Kıymetli hemşehrilerim, kovid-19 salgını sebebiyle karşı karşıya kaldığımız sıkıntılarımıza devlet ve hükümet olarak bugünü yarını ve daha sonrasını da düşünerek birçok başlıkta vatandaşımızın yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Özellikle 3 faz olarak kısımlandırılan maddi destek planlamaları ile dar gelirli vatandaşlarımızın, işçimizin, çiftçimizin, esnafımızın ve işsiz kesimimiz de dahil olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile yanında olduk.

Devlet olarak günü gelen alacaklar ötelenip, verilecek olan beyanların uzatılması, kamu alacaklarının ötelenip yapılandırılması ve virüsden dolayı zor dönemler yaşayan esnafımıza, ticaret erbabımıza gerek esnaf kredi kooperatifleri gerekse ticaret ve sanayi odaları vasıtasıyla düşük puanlı geri ödemesi ötelemeli değişik fırsatlar içeren imkanlar sunulmuştur.

1. faz ödemelerinde 3 bin 962 vatandaşımıza kişi başı 1000 TL’den 3 milyon 962 bin TL ödeme yapıldı.

2. faz ödemelerinde bin 858 vatandaşımıza kişi başı 1000 TL’den 1 milyon 858 bin TL ödeme yapıldı.

2. faz da ek olarak 172 vatandaşımıza kişi başı 1000 TL’den 172 bin TL ödeme yapıldı.

3. faz ödemelerinde 402 kişiye 1000 TL’den 402 bin TL ödeme yapılmıştır.

Bütün yapılan bu desteklerden hariç iş yeri kapalı olan küçük esnafımıza 1000’er TL’den 178 kişiye 178 bin TL para, esnafımıza bugün itibari ile ödenmeye başlanmıştır.

Temennimiz bir an evvel ülke olarak, millet olarak sağlıklı günlerimize dönmemizdir. Bu süreçte AK Parti iktidarı olarak milletimizin dün de yanındaydık, bugün de, inşallah yarında olmaya devam edeceğiz, Anamurlu vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar, sağlıklı günler dilerim.

  • 1